מי אנחנו?

"אורות בצוותא" נוסדה על מנת להעצים את עולם התורה והאמונה בבתי הספר של החינוך הממלכתי דתי.

התכנית נוסדה בשנת תשס"ז, על ידי יהודה פולישוק, יו"ר ארגון "יוזמת אורות", בשיתוף עם אברכים שהגיעו ללמוד עם תלמידי בית הספר "אורט ספניאן" בירושלים.
את הרעיון לתכנית הגה הרה"ג
הרב משה שפירא זצוק"ל.

במסגרת התכנית משתלבים  אברכים בבתי הספר ללימוד חברותא בקבוצות קטנות,
של  3-5 תלמידים בכל קבוצה, לפרק זמן של שעה שבועית. במהלך הלימוד המשותף, האברכים יוצרים קשר אישי ובלתי אמצעי ומתוך כך מסייעים לתלמידים הן בתגבור לימודי במקצועות הקודש והן בהעשרת עולמם הרוחני של התלמידים.

מניסיוננו רב השנים, אנו רואים כי מפגשים אלו יוצרים קשר אישי חזק ועמוק בין האברך לתלמידיו, המאפשר פתיחות לב ושאיפה אצל התלמידים להעמיק את מחויבותם לאורח חיים דתי גם בהמשך דרכם, בין אם בבחירה במסגרות המשך לימוד תורניות ובין אם מחויבות ללימוד תורה ושמירת מצוות בשירות הצבאי ובהמשך חייהם.

 

התכנית פועלת בבתי הספר בשתי מסגרות שונות:

א. בשעות הבוקר – בשכבות ט'-י' מתקיימת שעת לימוד שבועית ולעתים אף שעתיים שבועיות, בהם מתחלקת הכיתה לחבורות של 4-5 תלמידים. התלמידים הלומדים ביחד עם האברך את תכנית הלימודים הייחודית המותאמת עבור כל בית ספר ע"פ צרכיו השונים ואפיוניו הייחודיים.

ב. תכניות פרטניות בשעות אחר הצהרים- במגוון אפשרויות:

  • טל אורות – חברותא טלפונית בה אברך ותלמיד מקיימים לימוד קצר קבוע בשיחת טלפון יומית.
  • בית מדרש אחה"צ – סדרה בת עשרה מפגשים הנערכים בשעות אחה"צ עבור תלמידים המעוניינים להעמיק בלימוד. בפעילות זו עוסקים בנושאים אמוניים וחברתיים.
  • חברותא לבגרות – חברותא להגשת עבודה במסגרת 30%  של הציון הפנימי לבגרות בגמרא-תושב"ע.
    תלמידים המעוניינים קובעים חברותא עם אברך מאורות בצוותא ובעזרתו והנחייתו לומדים סוגיא בגמרא עיון, כותבים עבודה ומוסרים עליה 'חבורה'.